Skip to content

Nasi lekarze

dr n.med. Aleksander Blitek – specjalista chorób oczu, specjalista chorób dzieci

Dr Aleksander Blitek jest absolwentem Wrocławskiej Akademii Medycznej. Po uzyskaniu specjalizacji z zakresu pediatrii oraz tytułu doktora nauk medycznych rozpoczął pracę w Republice Federalnej Niemiec.  W Niemczech zdobył specjalizację z zakresu okulistyki. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na oddziale okulistycznym Kliniki w Cottbus, a także w praktykach ambulatoryjnych w miejscowościach Hoyerswerda i  Spremberg. 

Obecnie dr Aleksander Blitek jest na stałe zatrudniony jako lekarz prowadzący  specjalistyczną praktykę okulistyczną w miejscowości  Weisswasser w Niemczech. Swoje kwalifikacje zawodowe podnosi  podczas regularnych szkoleń i sympozjów naukowych  w wiodących niemieckich  ośrodkach okulistycznych  m.in. w Monachium, Norymberdze, Berlinie, Dreźnie. 

Na terenie Polski prowadzi prywatną praktykę okulistyczną. Dzięki swojemu doświadczeniu również w zakresie pediatrii dr Aleksander Blitek cieszy się wielką sympatią dzieci co umożliwia bezstresową diagnostykę i leczenie okulistyczne u najmłodszych pacjentów.

dr n.med. Krzysztof Barnyk - specjalista chorób oczu

Jest absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i wieloletnim asystentem Kliniki Okulistyki w Szczecinie, gdzie poza pracą lekarza okulisty zajmował się także dydaktyką studentów medycyny oraz prowadził szkolenia lekarzy w trakcie ich specjalizacji z okulistyki.

Posiada tytuł naukowy Doktora Nauk Medycznych z zakresu badań elektrofizjologicznych w okulistyce.

Dr Barnyk posiada długoletnią praktykę zabiegową zdobytą na oddziałach i salach operacyjnych Klinik Okulistycznych w Polsce i w Niemczech. Odbywał szkolenia m.in. w Szwecji i Hiszpani (Klinika Vissum w Alicante Prof. J. Alio). Odpowiednie doświadczenie zawodowe poparte jest także licznymi pracami naukowymi publikowanymi i wygłaszanymi w kraju i za granicą, w tym pracy doktorskiej z zakresu okulistyki.

W leczeniu operacyjnym chorób oczu posiada doświadczenie w pracy z aparatami do usuwania zaćmy różnych firm, m.in. Alcon, Dorc, Zeiss, Oertli.

W leczeniu operacyjnym zaćmy nasz lekarz operujący stosuje najnowocześniejsze techniki fakoemulsyfikacji np. chirurgia zaćmy małego cięcia (MICS) przy wykorzystaniu wewnątrzgałkowych miękkich soczewek zwijalnych renomowanych firm w tym wieloogniskowych – możliwość widzenia po operacji zarówno do dali jak i do bliży, do korekcji astygmatyzmu – soczewki toryczne oraz złożone soczewki wieloogniskowo – toryczne (m.i.n.Restor, PanOptix). Wykonuje także złożone zabiegi operacyjne w zaćmie z towarzyszącą jaskrą oraz cukrzycą a także z tzw. mocowaniem twardówkowym sztucznej soczewki.

Dr Krzysztof Barnyk specjalizuje się także w zabiegach operacyjnych plastyki powiek w przypadkach: opadania powiek, zwiotczenia skóry powiek oraz wszelkich innych schorzeń.  Zabiegi plastyki powiek wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i są całkowicie niebolesne. Przy zastosowaniu specjalnych kosmetycznych szwów nie pozostawiają śladów ani blizn. W niecałą godzinę zabiegu  poprawiamy w znacznym stopniu wygląd powiek, okolicę oczu oraz cały wyraz twarzy na młodszy, weselszy itd.

O państwa wzrok podczas operacji wykonywanych w BlitVisione zawsze zadba bardzo doświadczony mikrochirurg okulistyczny Dr n. med. Krzysztof Barnyk zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

www.okulistyka.szczecin.pl